Kúpou podporíte činnosť

a fungovanie klubu. Ako?

Celá čiastka z predaja

je určená pre klub.

ČLENOVIA

ARCHÍV

Aktuálny

tréningový rozvrh

utorok

streda

štvrtok

piatok

sobota

nedeľa

Paráda 2015

Možno to niektorí ešte neviete, ale chceli by sme sa posunúť aj novým smerom a to je pomoc telesne postihnutým ľuďom - deťom i dospelým. Táto myšlienka prišla úplne prirodzene a je súčasťou filozofie nášho klubu - pomáhať druhým. Po prvých rokovaniach s p.Riapošom na Zväze telesne postihnutých sme sa spolupodieľali na tejto akcii a máme v pláne aj ďalšie kroky… Vďaka Oliverovi Koczkasovi, Katke Ujváriovej, spoločnosti Nello a mnohým ďalším sme zorganizovali veľmi peknú prezentáciu rýchlostnej kanoistiky s možnosťou vyskúšať si špeciálne prispôsobené kanoe.


Je tu možnosť, že raz pripravíme nejakého  pretekára na niektorú z Paralympiád, ale čo je oveľa dôležitejšie, že zostaneme jeden druhému človekom. Čím viac ľudí bude tento svet vnímať ako šancu pomôcť niekomu inému, tým tu bude krajšie…

Mama a Tata CUP 2015

Nádherná letná sobota 18. júla bol ideálny deň pre zorganizovanie netradičného preteku, ktorý už druhý rok pripravili morvanci pre členov svojho klubu . Ide o pretek pod názvom Mama a Tata cup.


Počas tohto preteku si vymenili deti svoje role s rodičmi, takže rodičia sa stali pretekármi a ich deti trénermi, rozhodcami, organizátormi a fanúšikmi. Pretekalo sa na 200m trati ľubovoľným štýlom na “kačiciach”, ktoré sú vhodné hlavne pre začiatočníkov. Rodičia sa deťom postarali o skvelú zábavu, k čomu im dopomohol aj vietor, ktorý im celý pretek sťažil. Kým mamičky sa držali statočne a len máloktorá sa počas preteku vykúpala, tak oteckovia museli svoje loďky vo vlnách zachraňovať oveľa častejšie.


Deti postavili na štart aj svojich trénerov, ale nie v tradičnom preteku. Závodili smerom dozadu. Pár odvážlivcov sa zapojilo aj do preteku kanoistov, čo je oveľa ťažšie ako zvládnuť jazdu na kajaku. Mama

a Tata cup sa teší veľkej obľube a počet jeho účastníkov oproti minulému roku sa až zdvojnásobil. Pretek je skvelou príležitosťou pre rodičov zistiť, že ich deti to nemajú na štarte až také jednoduché.


Kým deti pripravovali pretek, rodičia spravili aj kus práce na lodenici. 

"Dobrý deň,

s potešením Vám oznamujeme, že Váš projekt bol vo verejnom on-line hlasovaní v rámci 4. ročníka programu SPPoločne úspešný a získal 3613 hlasov. Váš projekt Pomôžme telesne postihnutým deťom

v integrácii medzi malých športovcov bude podporený sumou 5950 eur..."

Slávnostné vyhodnotenie SP 2015

Vodácka sezóna 2015 je definitívne minulosťou. V piatok 22.1.2016 sa konalo na slávnostnom galavečeri v Bratislave vyhodnotenie Slovenského pohára za rok 2015. Ide o súbor pretekov za celú sezonu, pričom pretekári si v jednotlivých pretekoch zbierajú body , ktoré sa na záver sčítajú. Vyhodnocujú sa vekové kategórie od 13 rokov. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom má v týchto kategóriách  celkovo

8 pretekárov a z toho až 6 sa umiestnilo v prvej trojke SP.


Víťazkou Slovenského pohára v kategórii kanoe sa stala Lucia Valová. Ako jediná tento rok bodovala nielen v kanoe, ale aj v kajaku, kde obsadila celkové druhé miesto. Rovnaká priečka patrila v kanoe  aj Martine Havrilovej a Lucii Prouzovej. Na treťom mieste skončili vo svojich kategóriách Silvia Moravčíková, Nicki Ficko a Lukáš Valo.

Za zmienku určite stojí aj 4.miesto Mii Alice Hjartaker v kategórii kajak, či 5.miesto Lucie Prouzovej v rovnakej kategórii.


Skvelým výsledkom sú aj víťazstvá SP v kategórii veteráni, kde obaja tréneri - Juraj Homola a Zuzana Matušovychová získali 1. miesto. Nielenže po celý rok dosahovali so svojimi zverencami  pekné výsledky,

ale sami im išli na pretekoch príkladom. Všetkým pretekárom ŠK KAJAK blahoželáme a želáme, nech im forma vydrží aj v nasledujúcom roku a veríme, že budúci rok k nim pribudnú aj ďalší úspešní športovci.

Zlepšime spoločne slovensko

Vyhodnotenie ŠK KAJAK 2015

Športový klub Kajak Moravany nad Váhom v piatok 27. novembra slávnostne vyhodnotil úspešný rok 2015. Oslavy sa zúčastnilo viac ako sto členov a priaznivcov, čo je oproti minulosti značný nárast. Po šiestich rokoch činnosti je aktuálne v klube 39 pretekárov v rôznych vekových kategóriách, ktorým sa počas roka podarilo vybojovať viaceré cenné víťazstvá.


K KAJAK sa v roku 2015 zúčastnil dvanástich pretekov organizovaných na Slovensku: Majstrovstvá Slovenska dlhé trate, Rudno cup, Pohár Interu, VC Komárna, Trenčianska regata, Novácka 500vka, Samaria cup, Majstrovstvá Slovenska krátke trate, Pohár SNP, Pohár Slávie, Majstrovstvá Slovenska v maratóne a Rozlúčkové preteky a 5 pretekov v Českej republike – Československý pohár, Kojetínsky pohár, Majstrovstvá Moravy, Kojetínsky maratón a VC Sparty.


Dvakrát sa klubu podarilo to najcennejšie, a to stať sa klubovým víťazom pretekov s medzinárodnou účasťou – Majstrovstvá Moravy a Kojetínsky pohár.

Do mládežníckej reprezentácie Slovenska boli zaradení Mia Hjartaker, Lucia Prouzová, Matej Danáš, Romana Švecová, Martin Chalás a Tatiana Trakalová.

Do juniorskej reprezentácie boli zaradené dve deti, a to Lucia Valová a Martina Havrilová.


Počet titulov Majster Slovenska 9:

Valová Lucia – K1 5000m, C1 5000m, C1 1000m, C1 12900m

Lukáš Valo – C2 500m, C4 1000m

Martina Havrilová – C1 200m, C1 500m

Zuzana Matušovychová s Veronikou Rusnákovou K2 500m


4 tituly majster Slovenska v MS v ťahaní na trenažéri:

Mia Hjartaker 200m a 1000m

Lucia Valová 200m

Michal Jurčo 200m


Bodovanie v Slovenskom pohári (súbor pretekov SZRK – všetci pretekári Slovenska, za rok 2015)


1.miesto Lucia Valová – kanoe

1.miesto Zuzana Matušovychová – kajak

1.miesto Juraj Homola – kajak

2.miesto Martina Havrilová – kanoe

2.miesto Lucia Valová – kajak

2.miesto Lucia Prouzová – kanoe

3.miesto Lukáš Valo -kanoe

3.miesto Silvia Moravčíková – kanoe

3.miesto Nicki Ficko – kanoe

4.miesto Lucia Prouzová – kajak

5.miesto Mia Hjartaker – kajak


Celkový počet medailí 394 – 232 zo slovenských podujatí, 162 z Čiech


Kajakár roka 2015

1. Chalás Martin

2. Danáš Matej

3. Kucharík Adam

Bez poradia – Pernisch Nino, Groman Samuel


Kajakárka roka 2015 – najpočetnejšia kategória

1. Valová Lucia

2. Trakalová Tatiana

3. Švecová Romana

Bez poradia – Prouzová Lucia, Hjartaker Mia, Šilhánová Viktoria, Bednárová Ema, Balážová Tamara,Jessica Yaxley, Julínyová Zuzana, Gallová Sabína, Szobolovszka Nina, Horvátová Lucia , Jarošová Denisa.


Kanoista roka 2015

1. Lukáš Valo

2. Szobolovszky Michal

3. Jahoda Richard

Bez poradia – Hanic Adam, Kizek Peter


Kanoistka roka 2015

1. Valová Lucia

2. Havrilová Martina

3. Moravčíková Silvia

Bez poradia – Nicki Ficko, Hjartaker Mia, Prouzová Lucia


Najlepších 7 detí sa za odmenu zúčastní v roku 2016 MS v Taliansku.


Pretekári mladší ako 9 rokov

Chalás Lukáš, Gallo Alexander


Špeciálne ocenenie Skokan roka 2015 si odniesol Matej Danáš za najväčší posun v sezóne.Najlepší pretekári získali okrem víťazného pohára a medailí aj hodnotné ceny vďaka sponzorovi (fény, rádiá, kalkulačky, baterky, USB kľúče). Bez odmeny neodišiel ani jeden pretekár športového klubu.

Veľká vďaka patrí všetkým trénerom za ich obetavú prácu– Juraj Homola – hlavný tréner, Peter Vetrík, Zuzana Matušovychová, Veronika Rusnáková, Igor Valo, Sylvia Valová a Dalibor Havrlent.


ŠK KAJAK má za sebou nielen najúspešnejšiu sezónu v histórii, ale aj veľa noviniek v klube. Tento rok sa im podarilo rozšíriť areál a postaviť úplne novú posilňovňu so šatňami s nádherným výhľadom na priehradu Sĺňava. Novinkou je aj nové bezbariérové mólo, ďalší minibus, ktorý slúži deťom, schody na hrádzi, či ďalší kajakársky trenažér. Ich plány do budúcna však týmto nekončia. V nasledujúcom roku by chceli dokončiť debarierizáciu lodenice (vydláždenie okolitých priestorov), aby mohla slúžiť aj telesne postihnutým, postaviť workoutové ihrisko, či vonkajšiu saunu pre deti. Zakladateľom klubu nejde len o čo najlepšie výsledky ich pretekárov, ale aj o to, aby sa v lodenici všetci cítili príjemne a radi do nej chodili.


17.00 Moravany nad Váhom

16.00 beh + trenažér Ratnovce

17.00 posilňovňa Moravany

16.00 trenažér Ratnovce, 16.30 telocvičňa Moravany

10.00 posilňovňa Moravany, 11.00 beh Ratnovce

  9.30 plávanie Sĺňava, 16.30 a 17.30 telocvičňa Moravany

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom tento rok spustil projekt pre telesne postihnutých športovcov...

...deti i dospelých. Myšlienka venovať sa nielen zdravým deťom vznikla po niekoľkých rokoch práce s mládežou. Základom bolo sprístupniť všetky priestory aj pre telesne postihnutých či už športovcov,

alebo aj všetkých ostatných ktorí by si chceli vyskúšať či už jazdu na kajaku, alebo len previezť sa na člne a vyskúšať tak atmosféru akú zažívajú vodáci dennodenne. Veľkou pomocou pri realizácii debarierizácie bol projekt SPP - Spoločne pre Slovensko, kde vodáci pomocou verejného hlasovania získali bezbariérové mólo. Do projektu sa zapojila aj poisťovňa Dôvera prostredníctvom Nadácie pre deti Slovenska, ktorá poskytla finančnú pomoc na zakúpenie športového náčinia pre telesne postihnutých športovcov.


Debarierizáciu celých priestorov z časti sponzorsky realizovala firma Daxtav, a významnú podporu poskytol tiež Zväz telesne postihnutých športovcov a Slovenský paralympijský výbor. 

V súčasnej dobe sú už všetky priestory prístupné aj pre vozíčkarov. Išlo o veľký projekt, ktorého realizácia trvala niekoľko mesiacov, ale vynaložená snaha sa určite oplatila. Už tento rok navštívilo lodenicu niekoľko telesne postihnutých záujemcov o tento šport. Tí odvážnejší si vyskúšali jazdu aj na kajaku, zajazdili si na trenažéri, či sa len povozili na turistickom kanoe.


Traja najvytrvalejší športovci sa počas letných mesiacov zapojili aj do tréningového procesu a odmenou im bola radosť zo samostatnej jazdy na kajaku. Projekt debarierizácie, vniesol do lodenice Paráda nový aspekt a poukazuje na to, že telesne postihnutí ľudia v našom okolí dokážu rovnako ako ich rovesníci plnohodnotne žiť svoj život. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto aj napriek svojmu hendikepu chce robiť veci, ktoré ho bavia, priveďte ho do našej lodenice, radi ho s týmto krásnym športom zoznámime - povedal Igor Valo, predseda ŠK KAJAK.


V našej lodenici pracujeme už 7 rokov s mládežou, učíme ich mať radosť z pohybu, z vody, z prírody. Deti si medzi sebou našli priateľov, pomáhajú si a trávia spolu takmer všetok voľný čas. Šport a dokonca keď je v tak krásnej prírode, akú priehrada Sĺňava ponúka, nielen zoceľuje telo po fyzickej stránke, ale poteší aj dušu po náročnom dni v škole či v práci.


Bližšie informácie o klube nájdete natejto stránke, na našej facebookovej stránke škkajaku či na tel. čísle 0905 841 871

Vyhodnotenie ŠK KAJAK 2016

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom po 7 rokoch, tak ako každý rok, bilancoval sezónu a odmenil všetky deti. Tí najúspešnejší si odniesli víťazné poháre a vecné ceny

(daroval Dušan Marek, Silvia Radwan a ŠK KAJAK). 


ŠK KAJAK má aktuálne viac ako 40 detí, hlavne z Moravian nad Váhom, Banky a okolitých obcí. Títo mladí pretekári priniesli za rok 2016 celkovo 440 medailí (o 46 viac ako v minulom roku) – 262 zo slovenských podujatí a 178 z Českej republiky. Celkovo sa im podarilo obsadiť 5.miesto v Slovenskom pohári  medzi 26 slovenskými klubmi. Medzi najúspešnejšie klubové umiestnenie patrili:

3.miesto  - Medzinárodné Majstrovstvá Moravy

3.miesto - Efekt pohár v Pohári mládeže Bratislava

3.miesto - VC Komárna


Aktuálne je  5 pretekárov ŠK KAJAK zaradených do mládežníckej reprezentácie  Slovenska  - Matej Danáš, Romana Švecová, Martin Chalás, Tatiana Trakalová a Peter Kizek. 3 pretekári sú vo výbere

juniorskej reprezentácie Slovenska - Lukáš Valo , Lucia Valová a Martina Havrilová


V roku 2016 sa v žiackych a juniorských kategóriách medzi top 10 športovcami Slovenského samosprávneho kraja umiestnili Lucia Valová a Romana Švecová.


Pretekári ŠK KAJAK získali v roku 2016 až 13 titulov Majster Slovenska:

Valová Lucia 6 titulov, C1 5000m, C1 200m, C1 500m, C2 200m, C2 500m,C1 17400m

Martina Havrilová 2 tituly – C2 200m, C2 500m

Lucia Prouzová  K4 500m

Romana Švecová K1 2000m

Nicki Ficko C2 5000m

Silvia Moravčíková C2 5000m

Zuzana Matušovychová K1 200m

Lucii Valovej sa tiež podarilo vybojovať aj titul  Majster Talianska v C1 1000m a C2 200m


Na Olympijských nádejách v maďarskom Szegede boli za reprezentáciu Slovenska nominovaní  Martina Havrilová, Lukáš Valo a Lucia Valová. Išlo o  prvú úcasť moravianskych pretekárov v histórii klubu

na tak významnom podujatí. V konkurencii pretekárov z 31 krajín sa najviac darilo Lucii Valovej ktorá sa umiestnila 2x na 5.mieste v C1 200m a C1 500m a na 6.mieste v C1 1000m.


Vyhodnotenie najlepších pretekárov v sezóne 2016:


Kajakár roka 2016

1. Danáš Matej

2. Chalás Martin

3. Chalás Lukáš

Kajakárka roka 2016

1. Švecová Romana

2. Trakalová Tatiana

3. Prouzová Lucia

Kanoista roka 2016

1. Lukáš Valo

2. Szobolovszky Michal

3. Kizek Peter

Kanoistka roka 2016

1. Valová Lucia

2. Havrilová Martina

3. Moravčíková Silvia


Špeciálna cena SKOKAN roka 2016 bola udelená Michalovi Žemlovi. 

Ocenenie prekvapenie roka 2016 si zaslúžili Peter Kizek a Eliáš Zachar.


Za úspechmi týchto mladých ľudí stoja hlavne ich tréneri  - Juraj Homola ako hlavný tréner, Zuzana Matušovychová, Igor Valo, Dalibor Havrlent, Barbara Švecová a Silvia Valová za čo im patrí veľká vďaka. Moravianski kajakári bilancovali nielen úspechy športovcov. V roku 2016 sa im podarilo spustiť projekt pre telesne postihnutých športovcov. Najzásadnejšou časťou bolo sprístupnenie všetkých priestorov lodenice pre hendikepovaných. Najdôležitejšou pomocou bola firma DAXTAV, ktorá značnou mierou sponzorsky zrealizovala debarierizáciu, ďalej Slovenský paralympijský výbor a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov. Poďakovanie patrí aj obci Moravany nad Váhom, obci Banka, obci Ratnovce,  firmám FOBOS, R1 reality, poisťovňa Dôvera, či SPPoločne.


V najbližšej budúcnosti športovcov z ŠK KAJAK čaká nové workoutové ihrisko, ktoré je aktuálne už vo výstavbe. Plánujeme aj výstavbu sauny a zakúpenie záchranného člna s výkonným elektrickým motorom.

Klubové ambície zostávajú nezmenené - ide hlavne o to, aby deti mohli športovať, v prvom rade nech majú zo športu radosť, nech sa tešia z vlastných úspechov a posilňujú ich osobné neúspechy. Želáme si, aby sa šport stal neoddeliteľnou súčasťou života detí aj ich rodičov. Samozrejme budeme podporovať aj tých najlepších a vytvoríme im čo najlepšie podmienky, aby svoje úsilie pretavili do úspechov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Verím, že sa nám už v roku 2017 podarí vyslať pretekára aj na vrcholné podujatie ako sú Majstrovstvá Európy, či sveta.  Igor Valo, predseda ŠK KAJAK Moravany nad Váhom.